15 - 18 December 2016

Schedule

all times are CET

Thursday - 15. Dec. 2016
1:00 PM
Showstart
1:10 PM
Group A: Savjz vs. Strifecro (Main Stream)
1:10 PM
Group B: Xixo vs. RDU (B-Stream)
2:20 PM
Group A: Hafu vs. Torlk (Main Stream)
2:20 PM
Group B: SuperJJ vs. Kevvec (B-Stream)
3:30 PM
Group A: Winners Match (Main Stream)
3:30 PM
Group B: Winners Match (B-Stream)
4:40 PM
Group A: Losers Match (Main Stream)
4:40 PM
Group B: Losers Match (B-Stream)
5:50 PM
Group A: Decicers Match (Main Stream)
5:50 PM
Group B: Deciders Match (B-Stream)
7:30 PM
Group C: Forsen vs. Ek0p (Main Stream)
7:30 PM
Group D: Gaara vs. C4mlann (B-Stream)
8:40 PM
Group C: AKAWonder vs. Amaz (Main Strream)
8:40 PM
Group D: MrYagut vs. Pavel (B-Stream)
9:50 PM
Group C: Winners Match (Main Stream)
9:50 PM
Group D: Winners Match (B-Stream)
11:00 PM
Group C: Losers Match (Main Stream)
11:00 PM
Group D: Losers Match (B-Stream)
11:59 PM
Group C: Deciders Match (Main Stream)
11:59 PM
Group D: Deciders Match (B-Stream)
Friday - 16. Dec. 2016
1:00 PM
Showstart
1:10 PM
Group E: Reynad vs. Wifecoach (Main Stream)
1:10 PM
Group F: Zalae vs. VLPS (B-Stream)
2:20 PM
Group E: Firebat vs. Ostkaka (Main Stream)
2:20 PM
Group F: Ignite vs. Sjow (B-Stream)
3:30 PM
Group E: Winners Match (Main Stream)
3:30 PM
Group F: Winners Match (B-Stream)
4:40 PM
Group E: Losers Match (Main Stream)
4:40 PM
Group F: Losers Match (B-Stream)
5:50 PM
Group E: Deciders Match (Main Stream)
5:50 PM
Group F: Deciders Match (B-Stream)
7:30 PM
Group G: Lifecoach vs. Eloise (Main Stream)
7:30 PM
Group H: Lothar vs. Maverick (B-Stream)
8:40 PM
Group G: Stancifka vs. Dog (Main Stream)
8:40 PM
Group H: Orange vs. J4ckieChan (B-Stream)
9:50 PM
Group G: Winners Match (Main Stream)
9:50 PM
Group H: Winners Match (B-Stream)
11:00 PM
Group G: Losers Match (Main Stream)
11:00 PM
Group H: Losers Match (B-Stream)
11:59 PM
Group G: Deciders Match (Main Stream)
11:59 PM
Group H: Deciders Match (B-Stream)
Saturday - 17. Dec. 2016
1:00 PM
Showstart
1:00 PM
Group A: Savjz vs. Ostkaka (Main Stream)
1:00 PM
Group B: Ekop vs. TorIK (B-Stream)
1:10 PM
Groupstage 2: Group A (Main Stream) - Info will follow
1:10 PM
Groupstage 2: Group B (B-Stream) - Info will follow
2:00 PM
Group A: Zalae vs. SuperJJ (Main Stream)
2:00 PM
Group B: Stancifka vs. J4ckiechan (B-Stream)
3:30 PM
Group A: Winners Match (Main Stream)
3:30 PM
Group B: Winners Match (B Stream)
4:40 PM
Group A: Loosers Match (Main Stream)
4:40 PM
Group B: Winners Match (B Stream)
5:50 PM
Group A: Deciders Match (Main Stream)
5:50 PM
Group B: Deciders Match (B-Stream)
7:30 PM
Groupstage 2: Group C (Main Stream) - Info will follow
7:30 PM
Groupstage 2: Group D (B-Stream) - Info will follow
7:30 PM
Group C: C4mlann vs. Lifecoach (Main Stream)
7:30 PM
Group D: Orange vs. Sjow (B-Stream)
8:40 PM
Group C: Reynad vs. Amaz (Main Strream)
8:40 PM
Group D: MrYagut vs. Xixo (B-Stream)
9:50 PM
Group C: Winners Match (Main Stream)
9:50 PM
Group D: Winners Match (B-Stream)
11:00 PM
Group C: Losers Match (Main Stream)
11:00 PM
Group D: Losers Match (B-Stream)
11:59 PM
Group C: Deciders Match (Main Stream)
11:59 PM
Group D: Deciders Match (B-Stream)
Sunday - 18. Dec. 2016
1:00 PM
Showstart
1:10 PM
SuperJJ vs. Sjow
2:30 PM
Savjz vs. Orange
3:30 PM
Amaz vs. Ek0p
4:45 PM
TorIk vs. C4mlann
7:00 PM
Ek0p vs. Sjow
8:40 PM
Orange vs. Torlk
9:45 PM
Grand Final
SPONSORS